Autor: Agata Piechowska

9. Ogólnopolski Tygodzień Kariery (OTK)

"Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje"

Ogólnopolski Tydzień Kariery

Weź udział w wydarzeniach OTK organizowanych na terenie Akademii Ignatianum w Krakowie!

We wtorek 17 października zapraszamy osoby zainteresowane zbadaniem poziomu swoich kompetencji miękkich oraz możliwością bezpłatnego uzyskania międzynarodowego certyfikatu LEVER:

Zbadaj, rozwijaj i poświadcz poziom swoich kompetencji. Zdobądź certyfikat LEVER!

O tym już dużo wnosi do rozwoju kompetencji udział w wolontaryjnych stażach opowie Beata Wylaź, World Youth Alliance która była stażystką międzynarodowej organizacji World Youth Alliance w Brukseli. Przyjdź i dowiedz się, jak ciekawy i rozwijający może być dla Ciebie  wyjazd na 3-miesięczny staż do Brukseli.

Opis oferty World Youth Alliance można tez znaleźć TU

Zapraszamy do sali 300 w godzinach 11:30 - 13:00.

W piątek 20 października zapraszamy osoby zainteresowane otrzymaniem 87% dofinansowania do kursu z języka obcego lub komputerowego lub kursu prawa prawa jazdy z programu Kierunek Kariera Wojewódzkiego Urzedu Pracy!

Warsztaty w Bibliotece Ignatianum "Pomnóż umiejętności i możliwości - stwórz swoje portfolio" będą pierwszym krokiem do uzyskania dofinansowania!

UWAGA: zajęcia skierowane do osób spełniających kryteria projektu Kierunek Kariera (szczegóły poniżej)

Kryteria udziału w pojekcie

Zajęcia w Bibliotece Ignatianum będące wprowadzeniem do projektu Kierunak Kariera i do uzyskania dofinansowania do szkoleń są skierowane do osób spełniających następujące kryteria uczestnictwa w projekcie Kierunek Kariera:

1. jesteś osobą pracującą (w dowolnej formie, tzn. może to być zatrudnienie zarówno na umowie o pracę jak i na zasadach umowy cywilno-prawnej czyli np. na umowie-zleceniu lub umowie o dzieło);

2. masz maksymalnie średnie wykształcenie (tzn. masz ukończone liceum lub technikum i jesteś w trakcie studiów I stopnia lub jednolitych magisterskich, wczesniej nie uzyskałaś/-eś stopnia licencjata na innych studiach ani nie uczęszczałaś/-eś do szkoły pomaturalnej);

3. jesteś zwiazana/-y z Małopolską (wystarczy, że jesteś studentem/studentką Ignatianum i juz spełniacsz ten warunek :) ).

4. Kryteria wiekowe:

a) osoby 25 – 50 lat spełniajace warunki 1 - 3

lub

b) osoby w wieku 18 – 25 lat spełniajace warunki 1 - 3, które pobrały bilet z portalu Evenea (*bilety do pobrania od 16 października 2017 /poniedziałek/);

Rekrutacja dla osób w wieku 18 – 25: pobierz przed zajęciami bezpłatny bilet ze strony www.evenea.pl  zapoznając się z Zasadami rekrutacji zamkniętej do projektu oraz Regulaminem rekrutacji i uczestnictwa w projekcie Kierunek Kariera.

Osoby w wieku powyżej 25 lat nie muszą pobierać biletu, wystarczy, że zapiszą się przez wysłanie wiadomości e-mail na adres abk@ignatianum.edu.pl (patrz: punkt 5).

5. Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w piątkowych warsztatach i projekcie Kierunek Kariera, spełniające kryteria udziału, proszone są o wysłanie wiadomości e-mail na adres abk@ignatianum.edu.pl  z podaniem:

- imienia i nazwiska

- kierunku i stopnia studiów

- nr telefonu kontaktowego

W odpowiedzi otrzymają Państwo mailowe potwierdzenie zapisania na warsztaty. ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW!

Warsztaty Pomnóż umiejętności i możliwości - stwórz swoje portfolio

20.10.2017 r. godz. 14.30 – 16.30:

Miejsce warsztatów: Biblioteka Ignatianum, pokój Pracy Grupowej.

Opis warsztatów:

Coraz większa grupa pracodawców zwraca uwagę na sposób prezentacji "produktu" – kandydata do pracy. Starannie wypracowany, umocowany doświadczeniem i zasobami wizerunek pracownika kompetentnego może pomóc odnieść zawodowy sukces.
Dobrym sposobem prezentacji kompetencji jest metoda portfolio.

W trakcie zajęć uczestnicy:

• uzyskują wiedzę na temat oczekiwań współczesnego rynku pracy,
• zapoznają się z zasadami tworzenia i opracowania portfolio.

Istotnym aspektem warsztatu jest również określenie zasobów w kontekście opracowania indywidualnej teczki portfolio prezentującej doświadczenie, edukację, kompetencje, zainteresowania i potencjał uczestników zajęć.

Udział w warsztatch jest pierwszym krokiem do uzyskania dofinansowania na kursy z projektu Kierunek Kariera.

Osoby biorące udział w warsztatach w każdej chwili mogą zrezygnować z udziału w dalszych cześciach pojektu Kierunek Kariera.

PEŁNY HARMONOGRAM OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA KARIERY MOŻNA POBRAĆ TU.