STANDARDY W PROFILAKTYCE SPOŁECZNEJ

zaprasza

9 czerwca 2017 roku

na IV Ogólnopolską Konferencję Naukową z cyklu

„Nowe wyzwania w szkolnej profilaktyce”

pod tytułem:

STANDARDY W PROFILAKTYCE SPOŁECZNEJ

Jedną z głównych zasad nauk humanistycznych i społecznych jest badanie  oraz wyjaśnianie zjawisk społecznych poprzez inne zjawiska społeczne. Należy więc zawsze mieć punkt odniesienia, by badać i zmieniać rzeczywistość społeczną, szczególnie związaną z zachowaniami młodych ludzi, ich wartościami, stylem życia, zaangażowaniem, postawami i sposobami myślenia.

Jako oddziaływania psychoedukacyjne i wychowawcze, szeroko rozumiane oddziaływania profilaktyczne, winny spełniać określone standardy, tak podczas ich tworzenia jak i realizacji oraz ewaluacji. To szerokie zagadnienie wpisane jest w działania szkół i innych placówek edukacyjno-wychowawczych, w których realizowane są programy profilaktyczne, coraz częściej i chętniej tworzone w perspektywie określonych norm i zasad.

Zapraszamy do wspólnej, interdyscyplinarnej dyskusji pedagogów, psychologów, filozofów, prawników, socjologów, teoretyków i praktyków w zakresie wychowania i profilaktyki, by móc w konstruktywny sposób zastanowić się nad stanem, ale również możliwością zmian w ważnym obecnie obszarze zapobiegania ryzykownym postawom i zachowaniom dzieci i młodzieży.

Zachęcamy do zastanowienia się nad standardami tworzenia i realizacji projektów oraz programów profilaktycznych i wychowawczych, stanem bezpieczeństwa podczas ich trwania, zasadami etycznymi i prawnymi oraz aspektem skuteczności w szeroko rozumianej profilaktyce społecznej.

Tematyka naszej konferencji jest następująca:

• Zasady i normy etyczne oraz prawne w profilaktyce społecznej.
  • Standardy tworzenia, realizacji i ewaluacji programów profilaktycznych i wychowawczych.
  • Standardy bezpieczeństwa w realizacji programów profilaktycznych i wychowawczych.
  • Standardy kompetencji twórców i realizatorów programów profilaktycznych i wychowawczych.
  • Skuteczność oddziaływań profilaktycznych w szkole i środowisku lokalnym.
  • Standardy i modele metodologiczne w projektowaniu i realizacji działań profilaktyczno-wychowawczych w szkole.
  • Normy i zasady dotyczące współpracy szkoły z rodzicami, specjalistami i instytucjami społecznymi w ramach realizacji programów profilaktycznych.

Patronat Honorowy:

Miejsce obrad:

Akademia Ignatianum w Krakowie

Aula im. G. Piramowicza

Kontakt z organizatorami konferencji: profilaktyka@ignatianum.edu.pl, karolina.kmiecik-jusiega@ignatianum.edu.pl

ZAPRASZAMY!

Terminarz:

• Do 30 kwietnia 2017 prosimy o potwierdzenie aktywnego uczestnictwa w konferencji oraz wniesienie opłaty konferencyjnej. W tym celu prosimy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać pod adres: profilaktyka@ignatianum.edu.pl.
  • Do 9 czerwca 2017 prosimy o wysłanie artykułu naukowego pod adres: profilaktyka@ignatianum.edu.pl.

Opłaty konferencyjne:

• Prelegenci: 350 zł (w ramach opłaty: materiały konferencyjne, przerwa kawowa, obiad, publikacja w punktowanej monografii, po uzyskaniu pozytywnej recenzji).

Dane do wpłat:

AKADEMIA IGNATIANUM W KRAKOWIE

ul. Kopernika 26, 31-501 Kraków

NIP: 676-16-87-491

Konto bankowe: Alior Bank SA 53 1060 0076 0000 3210 0016 0058

dopisek: Konferencja profilaktyczna 2017.

KARTA ZGŁOSZENIA: