Strona główna Uczelnia Rada ds. stopni naukowych Komunikaty Rady Komunikat dla osób, których przewód doktorski został wszczęty przed 30 kwietnia 2019 r.

W związku z postanowieniami Ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o zmianie ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz ustawy – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2022 poz. 1010), przewody doktorskie wszczęte przed dniem 30 kwietnia 2019 r. i niezakończone do dnia 31 grudnia 2023 r. zostaną zamknięte z mocy prawa.

Wszystkim doktorantom, którzy chcieliby mieć nadany do końca 2023 roku przez Radę ds. Stopni Naukowych AIK stopień doktora, sugeruje się złożenie rozprawy doktorskiej wraz z wszystkimi wymaganymi dokumentami w stosownym terminie, uwzględniającym obowiązujące ustawowo przepisy procedowania (czas na przygotowanie recenzji i ogłoszenie dokumentów w Biuletynie Informacji Publicznej oraz terminy egzaminów doktorskich i posiedzeń Rady ds. Stopni Naukowych).

Ustawa z dnia 7 kwietnia 2022 r. o zmianie ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz ustawy – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce

Komunikat Rady Doskonałosci Naukowej