e-Zasoby

Serwis IBUK Libra to platforma udostępnia publikacje w wersji elektronicznej. Księgozbiór wirtualnej czytelni liczy kilkanaście tysięcy publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych oraz beletrystycznych, wydanych przez najważniejsze, renomowane polskie oficyny. Dzięki zaawansowanej technologii i dostępowi online czytelnicy mogą korzystać z serwisu przez całą dobę, z dowolnego miejsca. Platforma umożliwia nie tylko czytanie książek, lecz także zaawansowaną pracę z tekstem.

Wirtualna Biblioteka Nauki jest projektem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, który ma na celu umożliwienie dostępu do zasobów cyfrowych dla naukowców. Dostęp do zasobów jest możliwy w uczelniach akademickich oraz jednostkach badawczych. Aktualnie mamy dostęp do następujących zasobów:

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych ACADEMICA to największa pełnotekstowa baza polskich publikacji naukowych. Udostępnia ponad 1,5 miliona zdigitalizowanych dokumentów z zasobów Biblioteki Narodowej. Stale rozbudowywane zasoby Academiki obejmują współczesne piśmiennictwo naukowe ze wszystkich dziedzin w tym także najnowsze wydania podręczników akademickich, monografie, skrypty oraz czasopisma specjalistycznych (ponad 2 tys. tytułów), teksty źródłowe, literaturę piękną oraz zbiory specjalne i publikacje nie chronione prawem autorskim.

Sprawdź też zasoby w dostępie testowym.

 

Korzystanie z udostępnionych zasobów jest możliwe na kilka sposobów:

Dostęp lokalny

Z zasobów można korzystać z każdego komputera podłączonego do sieci Uczelni: w Bibliotece, pracowniach komputerowych, pomieszczeniach dydaktycznych i pracowniczych.

Dostęp zdalny

Korzystanie ze wszystkich zasobów na własnym komputerze jest możliwe po zainstalowaniu programu, który umożliwi połączenie z siecią Uczelni (logowanie za pomocą tego samego loginu/hasła co do Wirtualnej Uczelni) - informacje o instalacji i konfiguracji znajdują się na podstronie Dostęp zdalny. Ten typ zdalnego dostępu jest możliwy tylko dla Windows i Mac.

 

Wszelkich informacji o dostępnych zasobach udziela Małgorzata Zając.

 

utworzono: 2012-11-31, ostatnia aktualizacja: 2018-12-08