Strona główna Strefa Studenta i Absolwenta Akademickie Biuro Karier Ciekawe projekty CEO FOR ONE MONTH THE ADECCO GROUP - program firmy The Adecco Group


14.02.2022

CEO FOR ONE MONTH THE ADECCO GROUP - program firmy The Adecco Group


 

CEO FOR ONE MONTH THE ADECCO GROUP

Opis programu

CEO for One Month to coroczny, globalny program firmy The Adecco Group, realizowany w wielu krajach na całym świecie – także w Polsce. Poszukujemy studentów i młodych absolwentów, którzy wiążą swoją przyszłość z pracą w międzynarodowych firmach, a ich ambicje sięgają najwyższych stanowisk. Dzięki programowi organizowanemu przez The Adecco Group, mają szansę rozpocząć swoją karierę w nietypowy sposób, bo od najwyższego stanowiska w firmie.
Rejestracja do kolejnej edycji programu właśnie ruszyła!

W The Adecco Group zmieniamy na lepsze życie setek osób każdego dnia. Pomagamy firmom realizować ich strategie, a kandydatom znaleźć wymarzoną pracę.  

Co Cię czeka?

·        Laureat każdej edycji przez miesiąc będzie pełnił funkcję CEO, zasiadając w fotelu lokalnego prezesa The Adecco Group. Będzie mieć wówczas wpływ na decyzje podejmowane w organizacji, uczestnicząc w każdym ważnym spotkaniu i projekcie oraz będąc prawą ręką prezesa.

·        Celem programu jest pokazanie młodym ludziom, jak złożona i odpowiedzialna jest praca menedżera. Bycie szefem to ogromna odpowiedzialność – za ludzi, wyniki, finanse i zrealizowane cele. To praca oparta na wiedzy, wartościach i biznesowej intuicji, wymagająca znajomości przepisów i przestrzegania prawa.

·        Zapraszając kandydatów do tej roli chcemy podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi ludźmi, którzy dopiero wchodzą lub niedawno weszli na rynek pracy. Z drugiej strony jest to także okazja dla nas, by spojrzeć na nasze codzienne wyzwania z perspektywy młodszego kolegi czy koleżanki.

Jak wygląda proces rekrutacji?

  • Proces rekrutacji w programie CEO for One Month jest wieloetapowy. Z tysięcy CV, które co roku wpływają do naszej bazy, wybieramy 20 najlepszych osób, zarówno pod względem ich kompetencji językowych, jak i zawodowych.
  • Kolejny etap to rozmowy kwalifikacyjne. Wówczas kandydaci mają okazję przybliżyć nam swoje zainteresowania, pomysły oraz kierunek, w jakim chcieliby się rozwijać. Rozmowy te są okazją, abyśmy to my mogli odpowiedzieć na pojawiające się pytania.
  • W następnej kolejności wyłaniamy 10 osób do dalszych etapów. Zaplanowaliśmy m.in. Assessment Center, pogłębiający wywiad kompetencyjny czy panel dyskusyjny oparty na prezentacji przygotowanej na wskazany temat.
  • Po szczegółowej analizie, komisja wybiera 3 ścisłych finalistów, którzy spotykają się bezpośrednio na rozmowę z prezesem Adecco Poland. I to właśnie sam CEO podejmie finalną decyzję, kto zostanie nowym CEO for One Month w Polsce.

Co dalej?

§  Po miesięcznej pracy na poziomie lokalnym, każdy z laureatów ze wszystkich krajów realizujących program, będzie miał możliwość przejść do kolejnego etapu, który wyłoni globalnego CEO i będzie mieć niepowtarzalną okazję, aby zasiąść w fotelu globalnego prezesa The Adecco Group.

§  Po zakończeniu miesiąca w roli CEO,laureat może – jako pracownik – pozostać w strukturach firmy i zdobywać dalsze doświadczenie zawodowe, skupić się na rozwoju swoich kompetencji.

Nie zastanawiaj się i aplikuj do programu CEO for One Month już dziś!

Aplikuj za pomocą tego linku: https://sforce.co/3qMhMdI 

Więcej informacji na temat programu znajdziesz tutaj: https://www.adeccogroup.com/ceoforonemonth/