Strona główna Uczelnia Uniwersytet Struktura Administracja Biuro Promocji Komunikaty CHANCES - Climate CHANge related to Catholic Education as Subject in the HEI programmes of education sciences”

26.02.2021

Akademia Ignatianum w Krakowie – Wydział Pedagogiczny i Filozoficzny realizuje międzynarodowy projekt w ramach programu Erasmus Plus. Akcja 2. Szkolnictwo wyższe. Celem projektu jest włączenie tematyki poruszającej zagadnienia związane ze zmianami klimatycznymi do nauczania religii jako element akademickich programów kształcenia nauczycieli. Inspiracją do opracowania akademickiego programu nauczania i stworzenia e-portfolio jest nauczanie papieża Franciszka w Encyklice LAUDATO SI’.

Głównym koordynatorem projektu nr 2020-1-ES01-KA203-083010 jest  UNIVERSITAT INTERNACIONAL DE CATALUNYA (Barcelona).

Projekt CHANCES jest szansą na zmianę myślenia i działania w celu zatroszczenia się o nasz wspólny dom/świat.

Więcej informacji o projekcie(w języku polskim i angielskim) znajduje się na stronie AIK:

Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych działań na Instagramie:

Piszcie i komentujcie nasze posty na FB:

Niech „Nic ze spraw tego świata nie jest nam obojętne”

LAUDATO SI’, Ojciec Święty Franciszek