Strona główna Strefa Studenta i Absolwenta Akademickie Biuro Karier Konferencje/spotkania Europejskie Forum Młodych Liderów w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego


30.03.2022

Europejskie Forum Młodych Liderów w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego


 

 

Szanowni Państwo, 

w terminie 25-27 kwietnia 2022 r. stacjonarnie w Katowicach oraz online odbędzie się po raz pierwszy na Europejskim Kongresie Gospodarczym wydarzenie towarzyszące skierowane do młodego pokolenia: Europejskie Forum Młodych Liderów.

Do udziału i rejestracji zapraszamy liderów i działaczy młodzieżowych z Polski, innych krajów Unii Europejskiej, Bałkanów Zachodnich, Europy Wschodniej i Kaukazu w wieku 18-30 lat.

Zapewniamy przestrzeń do dzielenia się doświadczeniami i nawiązywania kontaktów.

REJESTRACJA: Rejestracja na Europejskie Forum Młodych Liderów 2022 (frse.org.pl)

W ramach Forum młodzi uczestnicy będą mogli się spotkać z przedstawicielami biznesu i liderami opinii obecnymi na Kongresie, a kongresowi goście zostaną zaproszeni do udziału w aktywnościach Europejskiego Forum Młodych Liderów. Tematyka spotkań jest zgodna z Agendą ONZ na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030 i Europejskiej Strategii na rzecz Młodzieży na lata 2019-2027.

W ramach Forum zaplanowano sesje plenarne i tematycznych, warsztaty. Wśród omawianych tematów znajdą się m.in.: podsumowanie 35 lat działalności Erasmusa – analiza i wyzwania związane z międzynarodową wymianą uczniów. Przewodnim aspektem trzydniowych debat będzie także dyskusja na temat możliwości i zagrożeń, jakie stwarzają cyfryzacja i nowe technologie. Osobną kwestią poruszaną na Forum będzie to, co się dzieje obecnie w związku z wojną w Ukrainie. Będzie czas na zastanowienie się nad tym, jakie są wyzwania młodego lidera w czasach kryzysu. W programie także miedzy innymi dyskusje związane z: technologiami i krytycznym myśleniem, prywatnością w cyfrowym świecie, największymi zagrożeniami ekologicznymi czy zielonymi miastami.

AGENDA: AGENDA - Europejski Kongres Gospodarczy (eecpoland.eu)

Na wydarzenie zaprasza Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności w Polsce oraz Grupa PTWP. 

 

 

 

Zapraszamy do współpracy!

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Narodowa Agencja Programu Erasmus+
i Europejskiego Korpusu Solidarności

Al. Jerozolimskie 142 A
02-305 Warszawa
Tel. 505-433-469
E-mail: wydarzenia@frse.org.pl 

Grupa PTWP

Międzynarodowe Centrum Kongresowe
Plac Sławika i Antalla 1
40-163 Katowice
e-mail: eec@eecpoland.eu