Strona główna Wydział Filozoficzny O wydziale Instytucje Wydziału Instytucje naukowo-dydaktyczne Instytut Filozofii Filozofowie z AIK organizują I Turniej Szachowy o Puchar Rektora AIK


Filozofowie z AIK organizują I Turniej Szachowy o Puchar Rektora AIK

Pomimo pandemii i wielu niedogodności, z powodu których nasza uczelniana wspólnota nie może fizycznie się spotykać, chcemy zaproponować Państwu doświadczenie wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że zapewni nam ona nie tylko trochę przyjemności, ale także pomoże odtwarzać i umacniać nasze relacje.

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na

I Turniej Szachowy o Puchar Rektora Akademii Ignatianum w Krakowie!

 

Turniej jest organizowany przez filozofów z Akademii Ignatianum, ale zaproszeni do udziału są studenci i pracownicy wszystkich jednostek naszej Uczelni.

Turniej odbędzie się 7 czerwca (poniedziałek) 2021r. o godz. 18.00 online, za pomocą platformy lichess.org. Prosimy o dokonanie rejestracji za pomocą krótkiego formularza zgłoszeniowego. Zgłoszenia przyjmujemy do 31 maja.

Do uczestnictwa zachęcamy wszystkich – zarówno graczy z doświadczeniem, jak i tych, których przygoda z królewską grą rozpoczęła się niedawno (choćby za przyczyną popularnego serialu Gambit Królowej). Szachy nie tylko stanowią kwintesencję logiki praktycznej (analizowanie rozsądnych możliwości) i strategicznego myślenia, ale są też przyjemną rywalizacją oraz spotkaniem z inną osobą (nawet jeśli jest to spotkanie za pomocą komputera).

Dla uczestników zostanie utworzony zespół w aplikacji MS Teams, gdzie turniej zostanie oficjalnie otwarty, a następnie uczestnicy przejdą na platformę lichess.org, gdzie (w specjalnie utworzonym klubie) odbędzie się turniej w stylu szwajcarskim.

Rozgrywki odbędą się w czasie nie krótszym niż 5+3 (początkowy czas zegara 5 minut i 3 sekundy dodawane za każdy ruch), a turniej będzie się składał z co najmniej siedmiu rund – ostateczny czas rozgrywki oraz ilość rund zostanie ogłoszona po zamknięciu rejestracji. Całkowity czas turnieju nie powinien przekroczyć dwóch godzin.

Zwycięzca turnieju otrzyma Puchar Rektora Akademii Ignatianum w Krakowie oraz będzie mógł stoczyć pojedynek z najbardziej znanym polskim Youtuberem-szachistą, Marianczello (140 tys. subskrypcji). Partia zostanie umówiona w dowolnym dla obu stron terminie. Kanał Marianczello można znaleźć tutaj.

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa niezależnie od doświadczenia szachowego – to dobra okazja, żeby choć trochę poczuć, że nasza Uczelnia to nie tylko oglądanie (lub prowadzenie) zajęć przed ekranem komputera, ale że Uniwersytet to przede wszystkim ludzie z pasją! :)

W razie pytań, prosimy o kontakt mailowy: jakub.prus@ignatianum.edu.pl.

 

Organizatorzy:

Jakub Pruś (Instytutu Filozofii)

Szczepan Urbaniak SJ (Instytut Filozofii)

Paweł Kaźmierczak (Instytut Nauk o Wychowaniu)