Strona główna Uczelnia Uniwersytet Struktura Administracja Biuro Promocji Komunikaty Obiad z innowiercami, czyli o konferencji naukowej w AIK w ramach XVI edycji Dni Jana Pawła II w "Gościu Niedzielnym"


13.12.2021

Obiad z innowiercami, czyli o konferencji naukowej w AIK w ramach XVI edycji Dni Jana Pawła II w "Gościu Niedzielnym"


"– Konflikty międzyreligijne są najgłębsze, bo dotyczą najważniejszych wartości. Dlatego bez dialogu międzyreligijnego pojednanie jest niemożliwe – uważają uczestnicy konferencji zorganizowanej przez Akademię „Ignatianum” w Krakowie.

Na pytanie: „Czy ewangelizacja może być obecnie drogą do pojednania?” szukali odpowiedzi teolog Piotr Sikora, misjonarz pracujący w Syrii o. Zygmunt Kwiatkowski SJ oraz emerytowany arcybiskup ukraiński Ihor Isichenko. Jak podkreślał P. Sikora, religie są istotnym czynnikiem w dialogu, stanowiąc często przyczynę czy tło podziałów i konfliktów międzyludzkich. – Religie odnoszą do tego, co święte, najważniejsze, najbardziej wartościowe – wyjaśniał. Religia przynosi odpowiedź na ostateczne pytania człowieka, jest fundamentalnym wyjaśnieniem sensu ludzkiego życia. – To pokazuje, dlaczego może ona stać się łatwym paliwem konfliktów czy podziałów i dlaczego tak trudno to przezwyciężyć – dodał teolog" - czytamy na stronie krakow.gosc.pl.

 

Całość materiału dostępna jest pod adresem: