07.07.2022

Praktyki terenowe na Węgrzech


W dniach 20-22 maja 2022 r. studenci III roku Turystyki i Rekreacji Akademii Ignatianum w Krakowie przebywali na zagranicznych praktykach terenowych. Wyjazd odbył się pod opieką dr. hab. Janusza Smołuchy prof. AIK, oraz dr. Dariusza Zdziecha. Trasa zajęć praktycznych przebiegała przez Słowację (Preszów, Koszyce) oraz Węgry (słynący z win Tokaj, malowniczy Eger, plus zawsze urzekający Budapeszt).

Wszyscy studenci stanęli na wysokości zadania biorąc czynny udział w przygotowaniu praktyk terenowych, jak również ich realizacji. Plan trasy został podzielony na fragmenty, podczas których poszczególni wychowankowie AIK przejmowali rolę pilota oraz przewodnika turystycznego.

Program zwiedzania był niezwykle bogaty, a studenci podczas oprowadzania po obcym kraju podejmowali nie tylko podstawowe tematy dotyczące środowiska naturalnego, czy historii, ale także rozprawiali o roli sportu, religii, muzyki, filmu i architektury w odwiedzanych miejscach. Nie zabrakło też nawiązań do relacji Polska – Węgry, plus degustacji specjałów miejscowych kuchni oraz winnic.

Zagraniczne praktyki terenowe studentów trzeciego roku Turystyki i Rekreacji AIK, z doświadczoną kadrą, podobnie jak ćwiczenia terenowe, w Polsce, osób z pierwszego oraz drugiego roku TiR, są niezwykle ważnym elementem programu studiów, na tym kierunku.

 

 

Bazylika Św. Stefana, Budapeszt

 

Budapeszt Parlament

 

Pilotarz w Budapeszcie

 

 

fot. dr Dariusz Zdziech