Strona główna Strefa Studenta i Absolwenta Akademickie Biuro Karier Oferty pracy/stażu/wolontariat Praktyki/wolontariat w przedszkolach Johanniter-Unfall-Hilfe e.V w Niemczech


24.01.2022

Praktyki/wolontariat w przedszkolach Johanniter-Unfall-Hilfe e.V w Niemczech


Organizacjia Johanniter-Unfall-Hilfe e.V. w Poczdamie w Niemczech oferuje praktyki/wolontariat dla studentów.

Jest to organizacja humanitarna, która w Polsce działa pod nazwą "Joannici Dzieło Pomocy".

Organizacja ta zajmuje się między innymi obroną cywilną, pomocą w przypadku katastrof a także w ogromnej mierze opieką społeczną.

 

Jednym z ważnych celów Joannitów jest działalność dydaktyczna i wychowawcza, skierowana na wspieranie indywidualnego rozwoju dzieci i młodzieży oraz na wychowanie w szacunku do drugiego człowieka. Joannici zajmują się opracowywaniem programów edukacyjnych i wychowawczych oraz zakładaniem i prowadzeniem przedszkoli.

Praktyka/wolontariat byłyby bardzo dobrą okazją, by zapoznać się z innymi koncepcjami pedagogicznymi, systemami nauczania oraz strukturami pracy w przedszkolach za granicą. To byłaby również wspaniała możliwość do nauki języka niemieckiego i samorozwoju na wielu płaszczyznach.

Chcielibyśmy zaproponować Państwu miejsca praktyk w przedszkolach pod patronatem Johanniter w Treuenbrietzen, Golzow, Michendorf, Niemegk i Schlalach (przedszkole w Schlalach jest jeszcze w trakcie budowy).

Szeczegóły w załaczniku: