Strona główna Strefa Studenta i Absolwenta Akademickie Biuro Karier Konkursy Wystartował konkurs Nowy Europejski Bauhaus 2022


27.01.2022

Wystartował konkurs Nowy Europejski Bauhaus 2022


 

Komisja Europejska ogłosiła konkurs Nowy Europejski Bauhaus. Po sukcesie zeszłorocznej edycji konkursu, na który wpłynęło ponad 2 tys. zgłoszeń, rozdanie nagród za 2022 r. uhonoruje nowe inspirujące pomysły na transformację naszej codzienności, przestrzeni życiowej i doświadczeń.

Najlepsze projekty zostaną nagrodzone w czterech kategoriach:

  • powrót do natury;
  • odzyskanie poczucia przynależności;
  • nadanie priorytetu miejscom i ludziom, którzy tego najbardziej potrzebują;
  • rozwój długoterminowego i zintegrowanego podejścia opartego na cyklu życia w ekosystemie przemysłowym.

W ramach konkursu będą obecne dwa wątki. Konkurencja „Wschodzące Gwiazdy Nowego Europejskiego Bauhausu” jest poświęcona koncepcjom lub pomysłom przedstawianym przez utalentowanych młodych projektantów w wieku do 30 lat.

W tej konkurencji nagroda pieniężna w każdej kategorii (w sumie dziewięć nagród) wyniesie odpowiednio:

  • 15 tys. euro za pierwsze miejsce w każdej kategorii oraz za zwycięstwo w głosowaniu publicznym,
  • 10 tys. euro za drugie miejsce.

Wszyscy zwycięzcy i zdobywcy drugiego miejsca otrzymają również pakiet promocyjny (np. płatna promocja w mediach, produkcja krótkiego filmu dokumentalnego, porady jak zareklamować i promować projekt).

Zgłoszenia można składać do 28 lutego 2022 r. (do godz. 19:00 czasu środkowoeuropejskiego) za pośrednictwem strony konkursowej.

Więcej informacji na temat idei konkursu, jego zasad, nagród, zasad zgłoszeń znajduje się w podręczniku dla wnioskodawców oraz w komunikacie prasowym Komisji Europejskiej.