Strona główna Wydział Filozoficzny O wydziale Instytucje Wydziału Instytucje naukowo-dydaktyczne Instytut Filozofii Z prof. Józefem Bremerem SJ o wolnej Woli podczas 4. spotkania Klubu „Filozofuj!” w Krakowie

Mówienie o wolnej woli dotyka istoty naszego rozumienia siebie i innych osób. Bez związanej z nią odpowiedzialności za swoje czyny trudno byłoby mówić też o dobru i złu czy niewinności i winie. Czy jednak faktycznie jesteśmy wolni w dokonywaniu wyborów i podejmowaniu decyzji? Na to pytanie szukaliśmy odpowiedzi na czwartym spotkaniu Klubu „Filozofuj!” w Krakowie, które odbyło się 7 czerwca 2016 w De Revolutionibus Books&Cafe. Naszymi gośćmi specjalnymi byli: prof. dr hab. Józef Bremer (Rektor Akademii Ignatianum) oraz dr hab. Michał Wierzchoń (Instytut Psychologii UJ). Spotkanie poprowadziła Agata Dziuba, nasza koleżanka redakcyjna. (20 lipca 2016)