Instytut Nauk o Polityce i Administracji

Oferowane kierunki studiów w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji:

Zarządzanie i nowe technologie w sferze publicznej

To unikatowy i nowatorski praktyczny kierunek studiów kształcący wysoko wykwalifikowane kadry zarządzające na potrzeby podmiotów działających w sferze publicznej – instytucji publicznych, korporacji, przedsiębiorstw oraz organizacji trzeciego sektora.

Nowatorstwo kształcenia na tym kierunku opiera się na położeniu bardzo silnego akcentu na wyposażenie absolwentów w biegłe umiejętności posługiwania się narzędziami nowych technologii w procesie zarządzania oraz na akcentowaniu i uczeniu wykorzystania nowych tendencji i koncepcji w zarządzaniu publicznym. Podejście to zdecydowanie wyróżnia zarządzanie i nowe technologie w sferze publicznej prowadzone przez Instytut Nauk o Polityce i Administracji na tle innych kierunków poświęconych zarządzaniu i zarządzaniu publicznemu.

Kierunek został przygotowany przy bardzo aktywnym udziale przedstawicieli potencjalnych pracodawców co gwarantuje przystawalność programu studiów do potrzeb rynku pracy. Kierunek ten ma profil praktyczny co gwarantuje, że duża część zajęć prowadzona jest przez prawdziwych praktyków a zajęcia takie wyposażają absolwentów w realne umiejętności i kompetencje tak bardzo pożądane przez przyszłych pracodawców. Dodatkowo, integralnym i bardzo istotnym elementem programu jest rozbudowany system praktyk zawodowych.

Jakość kształcenia i prestiż są dodatkowo gwarantowane przez fakt przynależności uczelni do elitarnej międzynarodowej sieci uczelni jezuickich. Dla pracodawców na całym świecie dyplom z takiej uczelni jest gwarancją najwyższego poziomu wykształcenia. Uniwersytet Ignatianum w Krakowie jest jedyną taką uczelnią w Europie Środkowej. 

 

Ścieżki kształcenia:

  • Zarządzanie w administracji publicznej/Management in Public Administration
  • Infobrokering i zarządzanie informacją/Information Brokering and Information Management
  • Zarządzanie w instytucjach kościelnych/Management in ecclesiastical institutions

 

DLACZEGO?

Pomysł na nasz kierunek to efekt współpracy ekspertów z zakresu trzech obszarów: zarządzania, nowych technologii i sfery publicznej. Jest to kierunek praktyczny, obrazujący zwrot w stronę innowacyjnych programów i technik kształcenia oraz odpowiedź na zapotrzebowanie rynku pracy, w którym wciąż brakuje świetnie wykwalifikowanych menedżerów publicznych.

Z naszymi studentami będą pracować głównie doświadczeni praktycy, którzy projektują i stosują wykorzystywane w procesie zarządzania nowe technologie informacyjne i komunikacyjne. Taki układ pozwoli studentom nabyć nie tylko niezbędną wiedzę, ale przede wszystkim strategiczne umiejętności, umożliwiające szybki i pewny start zawodowy.

DLA KOGO?

Nasze studia kierujemy zwłaszcza do osób zafascynowanych nowymi technologiami, którzy chcieliby połączyć swoją pasję z aspiracjami zawodowymi. Sektor publiczny potrzebuje dziś nie tylko skutecznych administratorów, ale przede wszystkim wizjonerów i menedżerów, którzy wiedzą, dlaczego i jak wykorzystać potencjał tkwiący w ICT.

Zarządzanie i nowe technologie w sferze publicznej to innowacyjny, interdyscyplinarny i praktyczny kierunek studiów, który będzie kształcił osoby zarządzające sektorem publicznym – ludzi pośredniczących między trzema obszarami:

  • nauką (dostęp do najnowszych wyników badań i narzędzi technologicznych),
  • polityką publiczną (praktyczna wiedza na temat instytucji sektora publicznego),
  • społeczeństwem (świadomość i umiejętność odpowiedzi na wyzwania społeczne).

PO CO?

Studenci zarządzania i nowych technologii w sferze publicznej będą mogli wybrać jedną z dwóch specjalności: zarządzanie w administracji publicznej oraz infobrokering i zarządzanie informacją. Z jednej strony studia wpisują się wyraźnie w paradygmat new public management, a z drugiej strony wychodzą naprzeciw konieczności pracy na wielkich zbiorach danych.

Taki jest dziś świat: szybko się zmieniający i zanurzony w morzu informacji. Sektor publiczny nie tylko musi się do niego przystosować, ale również umieć go współtworzyć. Nowe technologie są z jednej strony częścią tego świata, a z drugiej najskuteczniejszym narzędziem zarządzania, również instytucjami publicznymi.

Z JAKIM EFEKTEM?

Umiejętności nabyte przez studentów zarządzania i nowych technologii w sferze publicznej będą miały charakter zarówno twardy, jak i miękki. Kreatywność znajdzie upust w najnowszym oprogramowaniu, praca w zespole przyczyni się do tworzenia projektów, a wielogodzinne praktyki w wiodących organizacjach publicznych pozwolą z sukcesem wejść na rynek pracy.

 

Dyplom to efekt ważny, ale drugorzędny – najważniejszym skutkiem ukończenia naszych studiów będzie przygotowanie do pracy w instytucjach sektora publicznego (krajowego i europejskiego), lecz również w najszybciej rozwijających się obecnie branżach: startupach, NGOs, think tankach czy agencjach PR. Wysoka jakość zajęć oraz praktyczny charakter studiów będą tego gwarancją.