Zarządzanie i nowe technologie w sferze publicznej

DLACZEGO?

Pomysł na nasz kierunek to efekt współpracy ekspertów z zakresu trzech obszarów: zarządzania, nowych technologii i sfery publicznej. Jest to kierunek praktyczny, obrazujący zwrot w stronę innowacyjnych programów i technik kształcenia oraz odpowiedź na zapotrzebowanie rynku pracy, w którym wciąż brakuje świetnie wykwalifikowanych menedżerów publicznych.

Z naszymi studentami będą pracować głównie doświadczeni praktycy, którzy projektują i stosują wykorzystywane w procesie zarządzania nowe technologie informacyjne i komunikacyjne. Taki układ pozwoli studentom nabyć nie tylko niezbędną wiedzę, ale przede wszystkim strategiczne umiejętności, umożliwiające szybki i pewny start zawodowy.

DLA KOGO?

Nasze studia kierujemy zwłaszcza do osób zafascynowanych nowymi technologiami, którzy chcieliby połączyć swoją pasję z aspiracjami zawodowymi. Sektor publiczny potrzebuje dziś nie tylko skutecznych administratorów, ale przede wszystkim wizjonerów i menedżerów, którzy wiedzą, dlaczego i jak wykorzystać potencjał tkwiący w ICT.

Zarządzanie i nowe technologie w sferze publicznej to innowacyjny, interdyscyplinarny i praktyczny kierunek studiów, który będzie kształcił osoby zarządzające sektorem publicznym – ludzi pośredniczących między trzema obszarami:

• nauką (dostęp do najnowszych wyników badań i narzędzi technologicznych),
  • polityką publiczną (praktyczna wiedza na temat instytucji sektora publicznego),
  • społeczeństwem (świadomość i umiejętność odpowiedzi na wyzwania społeczne).

PO CO?

Studenci zarządzania i nowych technologii w sferze publicznej będą mogli wybrać jedną z dwóch specjalności: zarządzanie w administracji publicznej oraz infobrokering i zarządzanie informacją. Z jednej strony studia wpisują się wyraźnie w paradygmat new public management, a z drugiej strony wychodzą naprzeciw konieczności pracy na wielkich zbiorach danych.

Taki jest dziś świat: szybko się zmieniający i zanurzony w morzu informacji. Sektor publiczny nie tylko musi się do niego przystosować, ale również umieć go współtworzyć. Nowe technologie są z jednej strony częścią tego świata, a z drugiej najskuteczniejszym narzędziem zarządzania, również instytucjami publicznymi.

Z JAKIM EFEKTEM?

Umiejętności nabyte przez studentów zarządzania i nowych technologii w sferze publicznej będą miały charakter zarówno twardy, jak i miękki. Kreatywność znajdzie upust w najnowszym oprogramowaniu, praca w zespole przyczyni się do tworzenia projektów, a wielogodzinne praktyki w wiodących organizacjach publicznych pozwolą z sukcesem wejść na rynek pracy.

Dyplom to efekt ważny, ale drugorzędny – najważniejszym skutkiem ukończenia naszych studiów będzie przygotowanie do pracy w instytucjach sektora publicznego (krajowego i europejskiego), lecz również w najszybciej rozwijających się obecnie branżach: startupach, NGOs, think tankach czy agencjach PR. Wysoka jakość zajęć oraz praktyczny charakter studiów będą tego gwarancją.